Přemýšlím nad...

Zrušme peníze

20. října 2014 v 12:59 | Vork
Asi před pěti lety, jsem napsal těchto pár slov. Bylo to v době, kdy jsem byl ještě na VŠ. Nemělo to ani elektronickou podobu, napsané to bylo pouze na druhé straně účtenky z papírnictví. Náhodně při úklidu jsem tento papírí našel a dnes přepsal do elektronické podoby. Ani nevzpomínám, zda jsem to myslel váženě nebo to bylo jen v nějakém opojení. Mně to ukazuje nad čím člověk v době bezstarostnosti, v době, kdy si myslel, že je ještě nesmrtelný v době, kdy neměřil čas a mládí mu připadlo jako věčnost... zkrátka mi to ukazeje nad jakým idealismem jsem dokázal uvažovat a jaký posun člověk udělá během krátké doby, kdy nad ním praskne bublina bezstarostnosti (studenského života).
....ale možná na druhou stranu je škoda, že nad podobnými věcmi jsem přestal přemýšlet, třeba by byl vlastní život lepší k životu.....

Mám radost z pomeranče...

7. února 2010 v 22:27 | Vork
…nebo z mandarinky. Nevím přesně co to je. Přes Vánoce jsem z mandarinek a pomerančů vzal nějaké ty zrníčka a zasadil jsem je do květináče s datlou. Asi před dvěma týdny se objevil první přirustek a týden na to je ho menší bráška. Z radosti jsem zasadil včera i zrníčka z citrónu, ale pro jistotu už do jiného květináče.
Od loňského Mikuláše přemýšlím nad tím, že zasadím kokos. Fakt koupím v tesku kokosový ořech a zasadím ho. Kdyby začal fungovat v květináči, zakořenil a listy rozvinul… bych se zbláznil štěstím.

Činy a marmeláda

19. října 2009 v 20:23 | Vork
Sedím si tak v šalině a přemýšlím zase nad tím broukem nesmrtelnosti ... a a tak...

Střepiny

18. října 2009 v 23:26 | Vork
Po moc, moc moc dlouhé době jsme viděl střepiny a asi je něco špatně. Normálně se dalo i na to dívat. Reportáže, na že to bylo na TV Nova, vcelku vyrovnané až teda na ten poslední přehled zpráv týdne, kdyby si odpustili ty vlastní infantilně-debilní závěry.
Předtím jsem viděl 168hodin na CT1 a pak Střepiny a přesto pohled na ně se mi zdá vyrovnaný. Bud to se 168 hodin stalo bulvárnějším, nebo Střepiny kultivovanějším, že jsem jaksi nepostřehl rozdíl. Nevím, ale jednoho dne přestanu chlastat.

O kouření

18. května 2009 v 23:11 | Vork

Zatím jsem se nestihl na blogu pochlubit tím, že od nového roku(nebo spíše od 20.12. 2008) nekouřím; rozhodl jsem se nekouřit. Důvodu ponechám stranou, ale fakt je, že skutečně už téměř 5 měsíců jsem cigaretu neměl mezi rty, kouřím pouze jako pasivní kuřák. Jako nekouřící kuřák(stále se považuji za kuřáka, až nebudu kouřit 10 let tak možná pak řeknu, že jsem nekuřák, ale zatím…) můžu říct, ti kuřáci jsou vážně strašní. V hospodách je to hrůza, kouří a kouří všichni okolo, ještě že mám štěstí, že většina blízkého okolí(fakt téměř všichni) nekouří. Strašlivé je to i např. před školou, kde člověk se musí probojovat přes tabákový kouř, proplést se mezi tou haldou lidí, kteří postávají v přístupové cestě a čmoudí. Ale tohle všechno jsem říct nechtěl. Chtěl jsem říct úplně jinou věc. Téměř po těch pěti měsících bez cigára mám v poslední době čím dál větší chuť na ten tabákový hnus. Třeba zrovna teď bych si tak zapálil, kurva já bych si zapálil, ale neudělám to! Vydržím to! Tohle mě vážně děsí, to budu mít jako už celý život na to cigáro takou chut, i když budu vědět, že po tak dlouhé době by mi to stejně nechutnalo? Neměl jsem nikdy začínat! nebo přestávat?

Časomíra na MS v hokeji

27. dubna 2009 v 18:53 | Vork
Napsal jsem po dlouhé době článek, který mi nečekaně zmizel. Několikrát jsme si říkal, že už okno blogu k tomu nikdy nepoužiju, jsem napoučitelný, psát to znova nebudu.
Díval jsem na hokej a nechápu proč ta časomíra odečítá do konce. To, že amíci v NHL mají odečítání, proč musí být i na MS, když tam stejně hraje většina evropských států. Nelíbí se mi to.

O hubnutí

18. ledna 2009 v 20:00 | Vork
Sedím si tak u televize, dívám se na reklamu a napadá mě taková blbost.

Snadné je nedělat nic

23. října 2008 v 23:03 | Vork
Přemoci sám sebe, jen nejtěžší pro ty, co mají slabou vůli.
Jak ji zpevnit...?

Hups

3. září 2008 v 21:44 | Vork
Poslední doubou začínám mít pocit, že to nikdy lepší nebude, ba dokonce já to vím, už to bude jenom a jen horší. Pocit sám o sobě, jako když se dívám sám na sebe z dálky:
To je ten, co ničemu nerozumí a nikdo nerozumí jemu.....

IQ a Zeitgeist

25. července 2008 v 20:32 | Vork
Přemýšlím nad tím, jak se cítí lidé, kteří mají velmi nadprůměrné IQ a žijí ve státě, ve společnosti, kterou řídí, ovlivňují lidé především s průměrným IQ.
Ještě, že jsem průměrný…..

nemůžu zvěřejnit článek

22. července 2008 v 21:35 | Vork
bude to znít dost blbě, ale nemůžu zvěřejnit článek o určitém tématu, nevím proč, ale ostaní články zveřejním, jen nesmí obsahovat to téma o kterém píšu, ty klíčová slova. Ze mě bude brzo paranoik......

Adventury jsou dobré hry

3. července 2008 v 23:45 | Vork
jen nastane problém, když už u ní sedíte dvě a púl hodiny a svůje pokroky, rozuzlení a získané informace neuložité. Když z ničeho nic kompl hodí chybové hlášení a hra spadne, můžete hlavou jen mlátit do klávesnice a stejně nic nezmůžete. Začal jsem hrát jednu z prvních her co jsme doma měli, tekrát ještě na Pentium 133, v roce 1997 jsme ji dostali s bráchou k Vánocům, moc nás to nebavilo, ale oto více jsme ji dokázali oceni později. Byl to Broken Sword, úplně první verze, na tehdejší dobu s nebývale úžasnou grafikou. Od té doby jsem převážně hrál často všechny možné české adventrury, jedna z nejlepších, co jsi tak pamatuji byla Posel bohů, hlavního hrdinu tu namluvil Pavel Soukup a jiné české herecké hvězdy, dnes už možná i zapadlé. Další dobrou hrou byla jedna taková, s podivnou grafikou, ale s výbornými hláškami, které namluvili Izer a Dobrodinský, jen an název si už nemohu vzpomenout. Bylo to o nějaké blbém týpkovi co hledal rofiče nebo tak nějako, je to už víc jak deset let, nepamatuju si to předsně. Nejhorší kteoru jsem hrál by Gúka, nebo tak nějak ani nevím už o čem to bylo, ale byla to blbost. Nejspíš jsem hrál i jiné adventrury jen si tak všechno pamatovat. Škoda je, že hra s názvem polda mě minula, ale vzpomínám si, že ji nespíš mluvil Lábus a toho já zrovna moc nemusím, Nejspíš už moc plácám.
Zkátka jsem jen chtěl říct, že mě dvě a pul hodiny s Georgem Snowbartem, čí jak se mu říká, pěkně nasraly, když jsem si neuložil nahrané pozice. Proč jsme jenom volal tomu krejčímu....?

Během tohoto týdne dva články v kybernetickém smetišti

16. dubna 2008 v 20:04 | Vork
zas ten blog blbne, hlavně, že změnili grafiku, která se mi zdá navíc méně přehlednou, ale to je možná jen zvyk.

Znamení

12. dubna 2008 v 23:47 | Vork
Pořádný kus dnešného večera se drbu z komplem. Jsem z něho úplně na prášky. Nevim čím to je, ale nemožu otevřít jediný soubor ve složce dokumenty, kde mám uloženo všechno, od fotek za celý rok 2007(ty jsem ještě nevypálil) přes složku škola, kde mám všechny věci do školy, roztříděny do jednotlivých semestrů, filmy, hudbu, protokoly, fotky různé, všechny možné texty v vytvořené v office, spoustu textů, všechny výkresy do cadu, všechny soubory do inventoru, všechny rendorvané fotky, animovaná-rendrovaná videa, nad kterými jsem ztrávil miliony hodin, zkrátka nemožu noc otevřít. Nic z toho nemožu otevřít, až na dvě složky, ve kterých otevřu každý soubor. Je to složka Semestr IV. a semestr III. .
Je to znamení, jediné dvě složky otevřu a zrovna ty, které jsou zrovna ted nejvíc aktuální. Je to znamení, že se mám na všechno vybodnout a jen se učit. Nechápu jak možné, že zrovna jenom tyhle dvě složky, třeba semestr I. v teto složce neotevřu nic. Je to znamení. Jsem z toho zděšen....

Hádanka

23. února 2008 v 9:26 | Vork
Před nedávnem mi došel mailem řetězák. Byla v něm zajímavá hádanka. K jejímu řešení jsem dostal až včera. Mohu říci, že řešit takovou blbost mě fakt bavilo. Cvílemi jsem toho chtěl i nechat, jelikož jsem si říkal, kdo ví kolikrát to kdo změnil, kdo v těch hromadných mailech přepsal a třeba to ani ted nemá řešení. Za víc jak půl hodiny jsme na to přišel. Z čehož plyne, že nadpis hádanky není pravdiví. Navíc si myslím, že Einstein ji nevymslel, ale kdo ví...

Zápočet

3. ledna 2008 v 20:42 | Vork
Dnešní ráno mě poznamenalo brzkým vstáváním. Celé dopoledne jsem byl ospalý. Důvod takového počinu byl jednoduchý, zápočtová písemka z matiky.
K písemce: skoro vůbec jsem nevěděl, cos tím mám dělat, tak jsme si vymýšlel jak to jen šlo. Odevzdal po několika hodinách jeden, jen málo popsaný papír a šel pryč. Učitel sice říkal, kdo chce, tak at se za ním staví kolem jedné odpolední hodiny, ale vyslechnout si, že mi to nedá, to nemusím. Tak jsem k němu nešel. Jel jsem rovnou s grandou domů. Kvůli němu jsme si zapomněl orazit jízdenku a jel jsme na hlavák na černo- stydím se, už to neudělám(snad). Tohle bylo opravdu nevědomky. Došlo mi to až, když přišel ve vlaku průvodčí. Dělal jsme jako že nic. Po příchodu domů jsem se podíval do indexu a ejhle, zápich tam byl. Tak asi to dal všem. Na jednu stranu z toho mám rádost a na druhou vůbec. Už jsme tak nějak počítal s tím, že se nebudu muset učit matiku ke zkoušce a ted teda zas se to budu muset učit. Na konec to stejně nedám, protože z toho předmětu vůbec nic nevim a ani nevim jestli z toho vůbec budu něco někdy vědět. Když si představím, že ted nám povolil alespon A4 se vzorečkama, bez řešených příkladů) a u zkoušky tento legální tahák nebude moci být, tak tak už vidím, jak se všechny vzorce naučím. Jsou to idioti. Ani ten náš učitel si u tabule nemohl vzpomenout na vzorec pro rozvoj cos x podle taylorovi řady, nechápu jak si budu pamat všechny vzorce těchto funkcí. Plus dalších milion vzorců k dalším tematum. Vlastně vím jak, nic si pamatovat nebudu, zkoušku neudělám a hotovo. Někdy mám pocit, že se mi takto jenom prodlužuje má studijní smrt.( slíbil jsem si že už nebudu nikdy psát o smrti, kuš)

Problém s ohnivou liškou

3. ledna 2008 v 15:43 | Vork
Před těžkýma járama jsem vyměnil zastaralý, a naprosto debilní prohlížeč explorer 6 za mozillu firefox. Hodně se mi líbila, například, měla panely, zobrazuje se favicon, dají se měnit screeny a v neposlední řadě se z ní lepší čtou zdrojáky stránek a dokonce se i rychleji otevírala a okýnko pro přímé vyhledávání v gůgle je jedna z nejpleších věcí. Jenže v poslední době, více méne od doby, kdy jsem si změnil email na 2GB, tak nemožu odesílat přílohy v mailech. V exploreru to jde¨, což mě docela mrzí. Protože jsem si lišku nechal přirůst k srdci. Ještě jedna věc mi vadí, když si napíšu mail třeba ve wordu, tak ho nemohu zkopírovat do zprávy, v exploreru to jde. No, ale co se dá dělat, lišku je liška. Už jen proto, že není od microsoftu.
Ted přemýšlím, že přejdu na operu, je dost podobná exploreru 7 a navíc ma nějké vychytávky oproti jiným prohlížečům.

proč

2. ledna 2008 v 11:58 | Vork
Proč neuszále dělám nějaké blbosti? Kraviny, kterých pak lituju. Proč se konečně jednou už nepoučím z předchozích chyb? Doufám, že po této mě bude hryzat jen svědomí a nebute to mít další následky pro kohokiliv. Nejraději bych se neviděl.

5 důvodů proč (ne)používat Blog.cz

25. prosince 2007 v 19:22 | Vork
1. Úspěšná služba
Blog.cz patří mezi 10 nejnavštěvovanějších serverů v ČR. (zdroj: Netmonitor)

Tak to je pěkný, ale na druhou stranu většina účtů je o nějakých postižených EMO lidech v pubertálním věku nebo o nějakém hotelu v Tokyu. Takže většina návšev na těchto účtech je jen omylem dne návštěvnílů. Ale když se zamyslím nad vlastním účtem, tak už mlčím.

2. Zvládne to opravdu každý
Nemusíte mít žádnou znalost programování ani grafických editorů.

Tak tohle je opravdu pravda. Jen mě tak napadá jestli samotní programátoři tohoto servru těmihle znalostmi oplívají.... že se jim ten servr neustále sype. Ale já tom taky nic nevím, takže o složitosti problém nemám ani potuchy, takže mlčím.

3. Oceňováno odborníky
"Založení je velmi jednoduché, zprovoznění otázkou minut a nastavení dle vašich představ je více než intuitivní záležitostí."
- Extra PC

Ehm.. no když vše funguje, jak má tak to skutečně je asi pravdou.
Jak často tahle služba funguje bez problémů?

4. Široká podpora funkcí
Komentáře, rubriky, statistiky, ankety, vkládání fotografií a videa.

To je pravda, ale zas když každou změnu musím několikrát potvrzovat, nebo několikrát se uložení nového nastavené neprojeví, případně naběhne stránka bud úplně prázdná nebo s chybovým hlášením...vždy mě to poteší a hlavně případech, když někomu píši dlouhý komentář a ten je pak v tahu.

5. Více místa
Poskytujeme zdarma 1 GB prostoru pro vaše fotografie a neomezeně pro vaše texty.

Na jedno giga jim kašlu. Vůbec nechápu, jak by jaký koliv provozovatel servru chtěl mít na svých discích od každého účtu spoustu fotek Bila z TK nebo nějakých EMO příšer. Kdyby raději zkvalitnili dostupnost blogu.cz
Celkově mi připadá, že provozovatelé měli dobrý záměr. Lidé, kteří rádi píšu mají jedinečnou možnost své texty zveřjnit ostaním lidem na celém svět. Určitě je několik kvalitních blogerů, zda ale zůstanou u tohoto servru mi příjde dost nejisté. takže: Pání programátoři, zkvalitněte tuhle službu, nebo opravdový blogeři odejdou jinam a zůstanou tu fotky tokio emo hotelu!
Já dobrý bloger nejsem, ale začínám už uvažovat, že i sagitta se přesune jinam.

Neberte tohle jako provokaci.

Proč nepřestanu kouřit...?

25. prosince 2007 v 18:51 | Vork
Některé změny jdou jen k horšímu. Od roku 02 kouřím. V té době jsem začal s různýma značkama. Vzpomínám si na jednu z prvních značek, kterou jsem si koupil byly lehký Petry, Pak jsem začal kouřit startky a ronhilky z freeshopů, mezitím na přeskáčku modrý L&M. Tahle značka mě naprosto dostala svou chutí, byly úplně skvělé. I ted se mi v hlavě vybavují různé chvíle, které jsou pro mě nezapomenutelné ve spojení s modrými L&M. Jsou fakt skvělý, kdybych je měl doma, hned bych si jednu dal.
 
 

Reklama