Zrušme peníze

20. října 2014 v 12:59 | Vork |  Přemýšlím nad...
Asi před pěti lety, jsem napsal těchto pár slov. Bylo to v době, kdy jsem byl ještě na VŠ. Nemělo to ani elektronickou podobu, napsané to bylo pouze na druhé straně účtenky z papírnictví. Náhodně při úklidu jsem tento papírí našel a dnes přepsal do elektronické podoby. Ani nevzpomínám, zda jsem to myslel váženě nebo to bylo jen v nějakém opojení. Mně to ukazuje nad čím člověk v době bezstarostnosti, v době, kdy si myslel, že je ještě nesmrtelný v době, kdy neměřil čas a mládí mu připadlo jako věčnost... zkrátka mi to ukazeje nad jakým idealismem jsem dokázal uvažovat a jaký posun člověk udělá během krátké doby, kdy nad ním praskne bublina bezstarostnosti (studenského života).
....ale možná na druhou stranu je škoda, že nad podobnými věcmi jsem přestal přemýšlet, třeba by byl vlastní život lepší k životu.....Většina lidí si neváží věcí kolem sebe a práce druhých protože mají nízkou duchovní morálku. Váží si jen v případě, že je to měřeno v hodnotě peněz.
Vezmu si jen skutečně to co potřebuji, peníze nepotřebuji a kdyby se zrušily, obejdu se bez nich, protože zbytečné věci stejně nekupuji a peníze neutrácím.
Kdyby tohle měli ostatní i ostatní lidi, obešli bychom se bez peněz, svět by se stal lepším místem k životu. Každý by se realizoval v tom co ho baví, neměřilo by se penězi. Technologie a technickou vyspělost k tomu máme, ale lidstvu schází duševní vyspělost. Zrušme současný systém, nenechme se oblbovat chamtivci, despoty a lidmi toužícími po moci, po ovládnutí jiných -> otrokáři. Nenechme se oblbovat stupidními filmy, seriály, manipulativními zprávami, politiky a lobisty, těm všem jsme ukradení, těm všem jde o peníze. Zrušme peníze!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama