Případ Pelikán - John Grisham

20. prosince 2009 v 1:48 | Vork |  Čtenářský deník
Velmi dlouhá doba uběhla než jsem se dostal k nějaké pro zajímavé knížce. Případ Pelikán jsme přečetl za jeden den, pardon nyní je už skoro dvě ráno takže za dva. Kniha je od Johna Grishama, toho autora mám na seznamu několik let, vlastně od okamžiku, kdy na ČT1 dávali podruhé film s Mattem Damonem a Dennym DeVitem Vyvolávač deště, podle mě je to velmi dobrý film v titulcích na konci byla právě zmínka, že Vyvolávač deště je podle Grishama. Knížku mám pujčenou z MZK, v pondělí ji pojedu vrátit.

Ze začátku takové vláčné, ale pak stane jistá věc, věci se dají velmi rychle do pohybu. Střed knížky mi přijde opět dost vláčný, místy hodně zdlouhavý, ne však nezajímavý, spíš neustále čekáte, kdy to zase začne, kdy události pojedou znovu tak rychle, že jedinou brzdou bude vlastní tempo čtení. Úplný konec je celkem předvídatelný a končí nedůstojně k celé knížce, je prostě těžký slaďák.
V knize vystupuje značné množství postav, chvílemi jsem se ztrácel v záplavě jmen, zvlášť, když se objevili po několika kapitolách znovu, bez bližšího opětovného popsání, jsme musel přemýšlet o koho se jedná, či dokonce zda vůbec postava už vystupovala předchozích částech.
Kniha určitě drží pozornost čtenáře od začátku až dokonce, jen místy jsou pasáže, které by mohli být kratší a tím samotná kniha, ač tlustá není, by ze svých 298 stran mohlo něco málo "odtučnit".
Celkové hodnocení: 75%

PS: ted jdu na cigárko, už se těším.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reltsek reltsek | Web | 3. ledna 2010 v 20:35 | Reagovat

Někdy má člověk holt pocit, že autora platí od stránky =) To s těma postavama se mi taky někde stalo, ale teď už nevím kde, nejspíš u povinné četby.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama