Nesnáším sny

2. prosince 2006 v 17:51 | Vork |  Přemýšlím nad...
Nesnáším sny. Mohl bych je přirovna k iluzi. Iluze je definována takto: nesprávná představa, mylný vjem,vidina, přelud. Sny tohle někdy dokáží podsunout. Aspon mně. Když se nad tím zamyslím a vrátím se do minulosti, tak se mi nestávolo, že bych nad něčím přemýšlel a říkal si : "je topravda,nebo ot byl jenom sen?", nebo aspon ne často. V poslední době se mi to ale stává, ač se mi tovůbec nelíbí, přesto nevím, co s tím dělat.

To, že píši tento článek zrovnu v tuto dobu (17:35) za to může jeden můj přelud. Na webových stránkách aktualne.cz si čtu o nově postaveném vlaku na Taiwan. Dívám se na jeho fotky podobné Pendolinu. Iluze se pomalu dostává na povrchu, už někde ted v podvědomí visí jako netopýr na krápniku v jeskyni.
Souprava bude překonávat 400 kilometrovou vzdálenost mezi hlavním městem Taiwanu Taipej a Druhým největším městem tohoto ostrava za 1,5 hodiny. Iluze je venku.
Kolik mají České dráhy ještě souprav Pendolína? Některé nejsou v aktivním provozu a jedno se nedávno vybouralo na testovacím ovalu. Ano. A jak to vůbec tenkrát bylo s tou havárií Pendolína? Musím se podívat na netu. Určitě to bude v souvisejících článcích, jen co to dočtu, tak na konci článku, těsně před komentáři budou odkazy.
Ale odkaz na havarií Pendolína nikde. Už začínám tušit, že si to můj hloupý mozek vymyslel. Přesto zadávám do kolenky vyhledávání klíčívá slova jako: "srážka pendolína, havárie pendolína, bouralo pendolíno". Výsledek je vždy negativní. Poslední pokus, zadám přímo "Pendolíno". Článků mi to vyjelo habakůk, až někdy do května. O srážce ani zmínka. Nejsem snad nějaký paranoik? Nebo třeba snad žiju ve více světech? Možná chyba Matrixu? Co já vím...? Ale jedno je jisté. Kdyby se někde bavilo o pendolínu, tak bych začal tvrdit, že dráhy mají jednu soupravu ve šrotu. Musel to být jedině sen, protože jsem to opravdu viděl v naší televizi navlastní oči, jak blondatá reportérka TV Nova vykládá s obrovským nadšením v hlase, jak jedno Pendolíno jde do šrotu.
Jde na mě z toho až hrůza, co se může stát příště. Kdo ví, co si vsugeruji za iluzivní pravdy někdy v budoucnu a ještě podle nich budu žít...?
PS: celý listopad jsem nanapsal jediný článek, krom teho co jsme druhý den smazal. Takže na Prosinec už mám na 101% normu splněnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaspacho Gaspacho | Web | 2. prosince 2006 v 19:53 | Reagovat

Chválím tě soudruhu za plnění plánu ;-)

Myslím, že se mi to tky už jednou stalo. Sen který se zaryl do mozku jako faktická událost, jen si teď nevzpomenu co to bylo... Možná se mi to ale jen zdálo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama