Veřejný rozhlas

30. září 2006 v 15:12 | Vork |  K téma.....
Polovina května byl v mém životě zlomový den. Běžný člověk maturuje jednou za život(někdo dvakrát). Pokud se mu to splní hned na poprvé, tak mu začnou nejdelší prázdniny života. Rovné čtyři měsíce volna! Čtyři měsíce flákání, čtyři měsíce vlastního žití bez pravidel a povinností(téměř). Čtyři měsíce si můžete chodívat spát v kolik chce hodin, vstávat kdykoliv se mu za chce! Pokud nebydlíte na dědině, kde vás vzbudí za dopoledne až 4x hlášení rozhlasu o naprostých margináliích!

Nejlépe bude uvedení příkladu. Ráno před osmou hodinou začne vyhrav mým uším protivná dechovka, po dohrání skladby se ozve ostrým hlasem: "Vážení občané vyslechněte si mimořádné hlášení" je to naprostá zbytečnost. Pokračuje: " Soukromý prodejce textilu hned po vyhlášení prodává na parkovišti naproti autobusového nádraží. Prodává: boty, trička , košile, mikiny, kalhoty, letní bundy, pantofle, spodní prádlo, tepláky…. prodejce se zdrží do 16 hodiny odpoledne. Pak to celé ještě jednou zopakuje. Paráda! nestačilo by snad říci, že dojel Ťaman a postaví na autobusáku stánek. Každý přece ví, co prodávají není zapotřebí to půl hodiny vyjmenovávat. Hlášení je u konce jdu dál spát.
Za další půl hodinu: Zas ta dechovka, zas to protivné "umcaca umcaca" A nanovo: "Vážení občané vyslechněte Mimořádné hlášení. Akciová společnost E-on oznamuje, že zastaví dodávku elektrického proudu, dnes, to je ve středu 13.7. 2006 od 10:00 do 14:00 na ulicích: Nová, Kapitána Jaroše, Herbenova, Růžová, Bří Mrštíků , dlouhá , Zelnice, Náměstí Devátého května, Pod Břehy….. to celé to vyjmenuje a pak znovu celé do poslední hlásky zopakuje. Dobře fajn, v tom případě se to dá pochopit. Je to přece dodávka energie, na které jsou všichni závislí.
Za další půl hodinu: "umcaca umcaca………," kurva, to už není možný!!! "Vážení občané vyslechněte si mimořádné hlášení městského rozhlasu: Soukromí prodejce z Pohořelic prodává hned po vyhlášení čerstvá vejce na parkovišti naproti autobusového nádraží. Zdrží se asi jednu hodinu…", pak to znovu zopakuje.
Člověk se vážně nevyspí.
za další pul hodinu: " Umcaca-umcaca…." Néééééééééé, to už vážně není normální, zlý sen bez spaní, hotová noční můra za bělosti, jak u totálně blbých!
A znovu a zas a dokola: "Vážení občané, vyslechněte si mimořádné hlášení městského rozhlasu. Soukromí prodejce z Dunajské Stredy prodává ihned po vyhlášení na parkovišti naproti autobusového nádraží melouny. Celé to opět zopakuje.
Já už nemám nervy na to, abych spal. Nasraný vylezu z postele a jdu něco dělat. (nejspíš zapnout kompl ).
Druhý den to stejné. A vůbec celé prázdniny se to opakuje. Minimálně obden vždy dojede chlápek z Pohořelic prodávat čerstvá vejce, dvakrát do týdne hlásí týpka s melounama a větnamci taky jezdí téměř každý týden. Jednou to byla změna a dojel chlápek z kosteleckých uzenin prodávat salámy. Jindy třeba zahlásí, že nepoteče voda. Ale jak jsem říkal, jsou zprávy podstatné a obtěžující!
Lidé, kteří chodí do práce na směny(také já jsem chodil na směny), odpolední anebo dokonce až noční, tak to ráno rozhodně nemají jednoduché. Omezený tupec by mohl namítnout: "Tak ať si zavřou okno". Sami samotní tupci okno přes noc zavřené nemají a větrají teplý, přes den vyhřátý, vzduch z místnosti. Ostatním by ale okno zavírali. Fuj! Sobeckost!
Členům naší domácnosti jsem můj negativní názor na rozhlas pověděl. Samozřejmě jsem já ten špatný, netolerantní a sobecký. No paráda.
Uznávám, že rozhlas je důležitá věc, může varovat před nebezpečím, ala neměl by se zneužívat k takovým malicherným margináliím. Navíc to podle mě působí i trochu ženantně.
Světe div se, od půlky prázdnin ta ludra hlásí i v šest hodin odpoledne! Když jsem se na to doma ptal: "Proč to musím poslouchat i na večer?" Odpověď byla naprosto fatální: "Aby lidé, kteří jsou přes den v práci o to nepřišli." A co lidé, kteří se teší, že o to přijdou, teší se, že tu hlučnou, obtěžující kurvu nebudou muset poslouchat??? Na ty se kašle!
Včera byl státní svátek. Večer přesto se opět ulicemi našeho malého města ozvalo všem
známé, mně hrozivě odporné, umcaca umcaca. Zas a zas a zas. Jenže tentokrát nešlo o hlášení nějakých zpráv. Ozvalo: Rodina ta a ta přeje svému čemusi , ke kolikátýmusi svátku k narozeninám. Hodně štěstí, zdraví a pohody přejí rodiny …se svými syny a dcerami a vnučkami a pravnučkami a vnoučaty a pravnoučaty …..a se psy, s kočkami slepicemi a ….. a nechávají zahrát písničku. A zas: " Umcaca umcaca……" Takové veřejné hlasité přání mně osobně přijde jakési vyřizování osobní zakomplexovanosti přízemního člověka. Je to jako, když někdo rád řeší své osobní problémy přes mobilní telefon, dostatečně nahlas, v plné tramvaji. Ostatní naslouchající se stávají nechtěným komparsem, nechtěnými kulisami pro daného zakomplexovaného člověka, který si užívá svých pět vteřin bezvýznamné slávy.
V sobotu po obědě se znovu ozve něco z rozhlasu. Nějaká pronesená věta, aniž by jí předcházela dechovková hudba. Pro mě naprosto nesrozumitelná věta. Nerozuměl jsem jediné slovo. Zkuste ale hádat co se ozvalo potom? A neříkejte, že nevíte!
Do budoucna jde na mě z toho všeho strach. Strach, že budu nucen, bez možnosti včasného útěku, vyslechnout třeba: "Narodili se nám koťátka…..; Náš Honzíček udělal poprvé ee na nočníček…..; Náš dědeček má nové zlaté zuby, přejeme mu ať dobře kousají ….; Peťánek sousedům Novákovým rozbil okno…..; Staré Blažkové chcípla kočka, přejeme jí všechno nejlepší……………….. .
Jednou až já spočítám úplně sám nějaký středně těžký příklad do matiky a pochopím Osovou afinitu a středovou kolineaci, nechám si zahrát také z rozhlasu. Nejlépe v neděli na večer, kolem půl osmé, kdy většina lidí sleduje bulvární zprávy TV Nova a chce mít klid. Bude to dlouhá Death-Metalová skladba. Doufám, že si ji užije většina lidí, tak jako já…….. .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaspacho Gaspacho | Web | 30. září 2006 v 15:29 | Reagovat

Víš jak... je to chvilku co nainstalovali nový bezdrátový rozhlas za tuším 2 000 000. A přece tam ta baba nebude sedět jen tak...něco hlásit musí. Říkal jsem ti jak jsem byl na tom zasedání zastupitelstva a někdo tam navrhoval hlášení nových přírůstků do Pavlovic.

A ještě mě napadlo to, že když tam budou dokola pouštět tyto kraviny, tak to člověk začne ignorovat. Ale co když pak zahlásí důležitou zprávu a člověk to přesechne, protože to prostě ignoruje. Jako mě vyhovují novinky na webu Pavlovic a tento přežitek mě taky dost štve.

2 Vork Vork | 30. září 2006 v 15:55 | Reagovat

Nevím jak...... O tom, že možnou důležitou zprávu přeslechne to jsou tam chtěl taky do článku napsat, ale už mě to nebavilo.

Jinak jsem se nezmínil o tym, že to hlasí i v pravidelných hodiných. V 11:00 a 15:30 a ted už teda aj v 18:30 + ty mimořádný.

3 honza honza | 30. září 2006 v 16:08 | Reagovat

ty jo, to je jak v lanžhotě, nebo v nějaké podobné díře. ještě že u nás už ten rozhlas něfunguje, a co si pamatuju, tak ani nikdy nefungoval. my se jednou za čtvrnáct dní dozvíme, co se stalo před třema týdnama, větnmace tu máme celoročně, melouny si člověk koupí, když je v tom obchodě vidí, vajíčka jsou taky v obchodě a o tom, že přijela pojizdná prodejna s uzeninama se ty babky taky nějak dozvěděly.

4 honza honza | 30. září 2006 v 16:09 | Reagovat

a to všechno i bez bezdrátového rozhlasu

5 Alushhka Alushhka | 30. září 2006 v 16:30 | Reagovat

a zapoměl na tu nejnádhernější věc a to na to, že okamžitě co začne hrát rozhlas vystartují všechny místní čarodějnice, sedí venku další dvě hodiny a pokud nechceš být zdrbán od hlavy až k patě tak abys radši ty dvě hodiny nevystrčil čumák z baráku:)

6 honza honza | 30. září 2006 v 16:42 | Reagovat

ty jo, to mi připomíná. náš soused měl v činžovním domě naproti našemu nějakou rodinou příslušnici, a on jí slíbil dát před jejich vchod lavičku. a bohužel to splnil, takže teď máme přímo před vchodem lavičku, na které vysedávají všechny drbny z ulice. k tomu ještě druhý soused, který je taky pěkná drbna. takže já nemůžu odejít z domu, aniž bych někomu musel říkat kam jdu. drbny jsou všude, a dokáží drbat aniž by je předem upozornil rozhlas

7 Rýža Rýža | 30. září 2006 v 16:54 | Reagovat

No...ale stejně to ještě bylo pořád dobré...představ si, že bys...jak mylo napsáno v půlce článo vzdal marnou snahu spát a sednul si ke kompu a ona zrovna nefungovala ta elektrika jak bylo hlášeno:D

8 Gaspacho Gaspacho | Web | 30. září 2006 v 17:11 | Reagovat

Honza: Máš odseknout co je to zajímá a pak budeš mít klid. Sice pak budeš za hulváta, ale budou si to myslet lidi po kterých je ti hovno a jim po tobě, tak co...

9 honza honza | 30. září 2006 v 17:49 | Reagovat

hm, ale to potom člověk potřebuje hřebíky, a kdo by se s hulvátem vůbec otravoval

10 Vork Vork | 1. října 2006 v 12:37 | Reagovat

Aluska:přesně tak, všude samá babka, katastrofa

gas: škoda že je to bezdrát, nejde to ani přestříhnout

honza: nechápu hřebíky

11 Gaspacho Gaspacho | Web | 1. října 2006 v 13:12 | Reagovat

Já je chápu...

No ale když ulomíš anténku, tak by to mohlo ztichnout. A navíc by to šlo sestřelit i ze země. Kdežto k drátu by si musel vyšplhat.

12 Vork Vork | E-mail | 1. října 2006 v 18:47 | Reagovat

:-DDD

13 Václav Vaněk Václav Vaněk | E-mail | 19. května 2007 v 10:18 | Reagovat

Dám cokoliv za rušičku té zkurvené komoušské věci jako je veřejný rozhlas Dííííííííík.

14 Ferda Ferda | 10. listopadu 2010 v 20:55 | Reagovat

ty čarodejnice jsou i tvoje máma  a bába..to možná ani nevíš , kam vlastně patříš. Něco kritizuješ a jsi jeden z nich...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama