Zabitý den

15. srpna 2006 v 23:08 | Vork |  Přemýšlím nad...
Dnešný den jsem zabil už od časného ráno. Sice pořádně ani nevím, kdy jsem vstával, ale za nedlouho jsem před obědem znovu spal. Když jsem se vzbudil, hned jsem vstal najedl se, zapl kompl, chvílu brouzdal na netu. Pak jsem ho vypl. Díval jsem se na tv. Usnul jsem. Vzdbudi l jsem se na simpsny. Celou tu dobu si ale říkám, že bych mohl jít třeba ven. Jen na chvíli se projít. Okamžitě mě ale od toho odradila jedina myšlenka, mohl bych potkat krojovaných. Vzal jsem si knihu a začal číst. Moc mě to nebavilo. Když jsem to kdysi dávno četl poprvé, tak jsem se u toho smál, až je mi hanba jaké smíchem donucené zvuky jsem vydával.

Přečtl jsem kousek, asi tak 30 stran, a pak už si jenom říkal, dočtu kapitolu a jdu ven. Kapitolu jsem dočetl, natáhl jsem se na postel a už jsem zase spal. Katastrofa. Den jsem prospal. Jediné, co jsem dělal užitečného bylo asi jedění (to slovo je jakýsi patvar, ale možná ho čeština připouští). No prostě jsem spánek prokládal jídlem. Večer jsem si už říkal, že pudu ven, aspon na chvilku. Ale to bych se nesměl dostat do obyváku, sednout si tam a nechat se krmit nějakým americkým filmem o jedevaté vodě. Byla to blbina, ale když jsem to rozdíval, tak se na to dodívám. Pak jsem si udělal beton, na balkoně foukl jedno cíčko. Zapl opět kompl, přetl blogy(už včera, nikde nic novýho) a pustil se do čtení zpráv na aktulane.cz.
První zpráva byla o nálezu kostry staré 2500let.Byla tam i přiloženy fotky. Zajímalo by mě, co si o tom byvalý majtel kostry asi myslí, když mu oprašují štětečkem místa, kde dřív míval pajšl. Další zprávou bylo, že Arielu Sharonovi se zhoršil zdravotní stav. Teda jako myslel, že už má po pohřbu. Opravdu jsem byl dost překvapen, že ještě stále ho nechávají držet při životě. Tady mě napadla otázka, jak moc je důstojné držet tak dlouho tělo při životě. Ono je to trošku obráceně ja s tím prvním článkem. Zde totiž drží při životě zas jen ten pajšl, zbytek asi stejně bude nepoužitelný. Jaku má šanci, že se bývalý vysoký předatvitel státu po více, jak šesti měsících z komatu probere?
Poslední článek mě pěkně nasral. Už nadpis byl docela vytáčivý. Stát zdraží krabičku cigaret až o 15kč. Čeká od toho vyšší přinos do státní pokladny až o 10 miliard korun. To nemohou nechat člověka-kuřáka v klidu žít. Však je to každého věc, jestli kuří nebo nekouří. Souhlasím s tím, aby určitá ohldeplnost byla. Nikdo by si neměl zapalovat v přitomsnoti nekuřáka, pokud mu to vadí. Nejvíc mě mohou nasrat příspěvky v diskuzích. To mám potom pocit, že ti nekuřácí jsou blbější než kuřácí, méně tolerantní a inteligence je také někde úplně jinde. (Schválně si přečtěte aspon prvních 20 příspěvků http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/cesko-a-ekonomika/clanek.phtml?id=216000 ). Akorád kalí vodu mezi kuřáky a nekuřáky. Nekuřáci budou argumentovat tím, že na léční nemocí z kouření stát stejně vydá více, než na spotřební dani u cigaret vydělá. Nikdo zatím nikde neřekl(nebo jsem to aspon neslyšel) kolik kopravdu stát vynaloží na nemoci vzniklé kouřením. Zisk u spotřební daně známý je. Spotřební dan z cigaret přinese do děravé státní kasy 26 miard ročně. Jaký je celkový rozpočet pro ministerestvo zdravotnictví? Není to náhodou mín?
No nic, četl jsem toho víc, ale stačí. Já mám dost a pokud se někdo dočte až sem, bude mít také dost.
Dobrou noc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaspacho Gaspacho | Web | 16. srpna 2006 v 15:16 | Reagovat

Klidně ať ydražujou... aspoň to pomůže přestat spoustě lidí :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama