Nevím jak to nazvat. Původní nadpis byl "Polička od tiskárny" pak jak se začal vyvijet sloh jsem to změnil na "Pohádka o tiskárně" a ted už nevím. Možná SCI-FI blbost

16. srpna 2006 v 21:36 | Vork |  Blbosti
Před mnohými a mnohými lety se vyrobila jedna tiskárna a ta měla dlouhý život. V době své zrodu to byla výkonná kráska. Říkala si Star LC 24-100. Měla úplně rychle tisknoucí jehličky. Hlava s nimi jezdila po papíře bleskouvou rychlsotí. Nejprve pracovala v jedné advokátní kanceláři a pak byla prodána do naší domácnosti. Tam jí začal nový život.

Po každodenní kancelářské práci byla občasná služba v jejím novém domově, vytisknutí jednoho či dvou listů, jako královský důchod. Pracovala neúnavně a hlavně spolehlivě s vysokou kavlitou dlouhých 8 let. Jeden z jejích uživatelů měl před sebou maturitu. V té době se jí začal zhorošovat dech. Nestíhla kvalitně tisknou, ač novou pásku na svých opotřebovaných jehličkách nasazenou měla. Občas se stalo, že už nemohla, a tak vyjel pouze papír s každým čtvrtým řádkem. Nejspíš si začala svoji nepřesnost a nekvalitní práci uvědomovat a počala tušit svůj životní konec. Práci flinkala čím dál víc. Nezbylo nic jiného než se poohlédnout po nové nástupkyni, novém typu. Po důsledném zvažovaní jakou techniku tisku pořídit, zda inkoustovou nebo laserovou, přišla bezkonkurenční cenová nabítka laserové tiskárny Konica-Minolta PagePro 1350W, které se nedalo odolat. Její kvalita tisku a rychlost se vůbec nedal srovnávat s její předchůdkyní. I propojení pomocí modernějšího USB kabelu bylo daleko působivější než zastaralé LPT. Rychlost tisku byla také na vyšší úrovni. Dvacet stran za minutu je opravdu velmi působivý údaj. Jediná její nevýhoda je rozměrnost svého těla. Zaintegrovat ji na místo staré tiskárny nešlo. Dočastně musle být umístněna na levý roh stolu. V plánu bylo, co v nejratším čase pořídit poličku na stěnu. Vánoce měli přijít za čtrnáct dnů. Polička by mohla být hotavá už někdy v lednu. Plány na novou poličku byly veliké. Měla to být grandiózní poličková stěna, která by nahradila stávající polici, na které mám kosmetiku a bonsaje. Její rozměrová velikost byla obrovská, na déklu 1350milimetrů. Police ve dvou řadách, které měli poskytnou dostatek prostoru pro stále kulminující CD a horní přihrádka pro květináče kaktusů a již zmíněných bonsají. Osud tomu chtěl jinak. Bonasai zdechly, nebyla už potřeba tak velkolepého díla. První designová myšlenka přenesená do digitální podoby byla hotova až někdy v průběhu února. Tato první designová studie měla i své vlastní výrobní výkresy, které dokonce byly zaneseny do truhlářské dílny, přesto se výroby již zmíněných důvodů nedočkala. Zůstal jí pouze název Modifikace alfa. Hlavní nevýhodou též bylo velké množství použitého materiálu, tím i související velká hmotnost, necelých 14 kilogramů a od toho odvíjející se vysoká cena.
Další verzí se stala modifikace beta. Tento značně jednoduchý tvarový vzhled s oblými rohy působil lehkým dojmem. Výrobní výkresy vznikly současně ihned s tímto modelem. Jen ta hmotná realizace se protáhla na téměř půl roku. Práce před maturitou stoupala a příprava vrcholila každým dnem. Výkresy se povalovali po pokoji každý týden na nějakém jiném místě. Až nakonec skončily ve třetím šuplíku mého pracovního stolu, kde konečně přestaly překážet. Minulý woche znovu spatřily světlo a putovaly přímo do rukou odborných ke stvoření z kvalitní dřevotřískové plotny. A teprve až dnes jsem si ji s úsměvem na rtech přinesl domů. Už jen jediný krok zbýval. Připevnit ji na zeď. I stalo se tomu, že po více, jak půl roce překážení na pracovní horní desce stolu má tisknoucí stroj konečně své místo.
Přílohy: fotografie
modifikace alfa
modifikace beta (realizovaná)
před realizací
po realizaci
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 honza honza | 16. srpna 2006 v 22:01 | Reagovat

já jsem pro svou rovněž kvalitní tiskárnu hp 6600 vyhradil místo na pravém okraji stolu, a  tam taky zůstane. cenová nabídka byla taky výhodná (dar), a připojení přes ethernet je praktičtější a působivější než usb. ale poličku ti závidím, to opravdu jo.

2 Gaspacho Gaspacho | Web | 17. srpna 2006 v 15:52 | Reagovat

Mě zaujal ten podtácek na myš:)

3 Zuzana Zuzana | 30. srpna 2006 v 13:16 | Reagovat

takove story bych z toho neudelal ani je, mazec

4 filiplom filiplom | E-mail | 4. října 2007 v 16:03 | Reagovat

Ahoj mám dotaz,je spolehlivá Konica Minolta PagePro 1350W,uvažuji o koupě ,tak se ptám .Předem děkuji M

5 APrieranigonox APrieranigonox | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 16:53 | Reagovat

First things first, you have to set a limited target date when ever you may completely quit, like several weeks from now.  He is content, along with the the complete opposite of our thoughts old age has in store for us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama