První den v práci

25. července 2006 v 10:06 | Vork |  Já a den (moje dny)
Včera jsem byl poprvé v práci, kterou jsem si sám sehnal. Jinak vždycky si práce našla mě :)

Ráno mě vzbudil telefon, bylo 7:34, vola vedoucí z podniku, že jestli teda dneska příjdu. Ospale mu řeknu že jo. On se zeptá jestli mě vzbudil, já mu řeknu že ne, on že teda vzbudil a konec. Vedro, jak prase a už jsem neusnul. Dopoledna jsem nakoupil benál a po jdné hodine jsem vyjel. Cesta trvala 20 minut. Před prací jsem byl proškolen o jeřábech a stříhací lince. A pak to začlo, práce jak cyp. Stroj napříč přes celou halu. Na začátku byl asi 8,2 tunový svitek plechu, který se postupně rozmotával, procházel přes všelijaké rovnací a nastřihovaní válce, na konci byl stříhací nůž a já. Seděl jsem na vagonku a odebíral každé 4 vteřiny ustřihlý plech a skládaje do komínku. Práce, že by ji zvládl i cvičený šimpanz z cirkusu. To jsem dělal skoro celou pracovní dobu. Před nástupem jsem se nezeptal, do kdy se dělá. Chlap mi řek, že do 22:30, no drsné, já počítal do 22:00. Ale to je fuk. Jediné rozptýlení bylo, když upadl kotouč, který namotává odřezaný plech. Před tím jsem ho totiž asi špatně dotáhl. Ale v daný okamžik mi to přišlo hrozně komické, když jsem slyšel ránu a pak se podívám a kotouč se kutálí po hale pryč. Jedinou "kreativní" činností bylo, když došli palety, na které se skládali ustřihlé plechy. To mně ten chlap řekl, že tam kdesi jsou uřezané trámky a desky a že z toho mám vyrobit paletu. Wau, konečně změna. Paletu jsem měl za chvílu hotovů, nachystal jsem ji pod stroj a díval jsem se jak chystá další osmitunový svitek. Když už byl nachystaný, chlap stroj vypnul a že pro dnešek konec, bylo 21:45. Pouklízeli jsme nářadí, na šatně jsem se převlíkl a ve 22:10 jsem projížděl branou podniku na škytajícím fechtlovy směrem k domovu.
pro zajímavost: rukama mi prošlo pře 8,5 tuny plechu, celkem jsem vyexpedovali přes 16,5 tuny plechy. Dneska asi zas to stejné. Už se těším jak cvičená opička na představení….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaspacho Gaspacho | 25. července 2006 v 16:30 | Reagovat

to je heyké....to je pak můj job vedle tvého kreativita sama :Dsem yas jednou počítal že sem vzvrtal 460 děr ya hodinu.... pak sem měnil polotovarz a yase brousil....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama