VUT Brno, TUO Ostrava (Baňa)

28. června 2006 v 22:17 | Vork |  Já a den (moje dny)
Dne 19.6. jsem měl příjmací řízení na VUT Brno na FSI. Bral jsem to jen jako formalitu, protože Maturitní vízo bylo v pohodě, příjmací testy se mi vyhnuly. To samé platilo pro Ostravskou universitu.

Brno (pondělí 19.6.)

V pondělí ráno jsem vstával v šest hodin. Na vlak jsem byl domluvený s Vincem. Jenže ráno mi příjde sms, že vlak mu ujel. Odepíšu mu at se podívá jestli mu nejede nějaký rychlík nebo EC, třeba pak bude v Brně dříve než já. V Zaječí mi volal, že v Brně bude 7:50, tak ať na něj počkám. Moje cesta byla drsná. Hned v Šakvicích si přisedli dvě holky. Ta jedna valila jak kulomet. Celou cestu nezavřela papulu. Fakt nemohu věřit, že o víkendu se dá stihnout tolik věcí. Aspoň, že svým vyprávěním mi hodila téma na povídku. V Brně na nádru mi příjde další sms od Vince, že vlak stojí, tak na něj nemám čekat. Podívám se na informační tabuli, je ho EC má napsáno zpoždění 10min, bleskem odepíšu, že čekám do 8:10. Po odeslání zprávy naskočí změna, zpoždění 30min. Přesto čekám do osm deset a potom se vydávám na šalinu.
Hned po příchodu na šalinový ostrůvek přijíždí má šalina(to slovo žeru :-)). Na Červinkově vystoupím a jdu směrem k mrakodrapu FSI. U vstupních dveří dostávám letáček s nabídkou angličtiny. Nevím jak věděli, že anglicky neumím, ale nevěděli, že jsem už teoreticky přijatý, takže mají smůlu. Na pozvánce mám napsané budova A4, 203 , nevím co to znamená. Vystoupám po schodech vzhůru, jdu rovno, vidím U2, jdu stále rovno naráz vidím A4, jdu stále rovno, zastavím se u dveří a tam je číslo 203. Našel jsem to úplně bez problémů. Do lavice usedám v 8:45. V devět hodin vidím ve dveřích Pavla. Říká, že se nemůže najít, kde má být. V tom do místnosti už přichází členové příjmací komise. Představí se, řeknou že první se napiše test z fyziky, potom z matiky. Rozdělí nás na dvě poloviny, příjmutí bez testů, a s testy(těch bez je víc). Na papíře udělám jeden podpis. Zeptám se jestli je to všechno, jestli mohu už jít. Suše mi pan igenýr sdělí, že jo. Tak jdu, čekat někde na Vince. Po cestě potkám Pavla, také má to už za sebou. Za chvíli potkám k mému překvapení i Granďu. Čekáme na Vince. V hlavní hale je horko jak prase. Všichni se těšíme na Pegase, jen Vinc se někde loudá. Po tři čtvrtě hodiny přichází. Jdeme na šalinu a pak tradá na Českou. Po cestě zažíváme nepříjemný okamžik. Auto srazí chodce na přechodu, rana jak prase. Starší pán se rozhodl jít na červenou. Na České koupíme pizzu a od pegase nás už dělí jen pár kroků. Já si dám jedno pšeničné. Vzhledem k tomu ,že jsem ráno nic nejedl a na zabijáckému sluníčku, mi jedno opravdu stačí. Po odchodu musím sehnat mapu Ostravy. V tom městě jsem nikdy nebyl a bohužel tam musím zítra jet, maminka je neoblomná.
Pavel "tam" ztrácí svého bratra a já s Vincem se vydáváme na vlak, který jede ve 12:22. Granďa čeká ještě na další vlák.
Ostrava (úterý 20.6.)
Do Ostravy se vůbec netěším, nechce se mi tam ani hovno. Vstávat musím už ve 2:30, vlak jede v 3:40. Mamča má strach, že mě v nočním vlaku někdo okrade.Nechápu co si myslí, nejsme přece v Rusku. Prý at se mnou jede babička. Souhlasím, aspoň si babča udělá výlet a já tam nebudu sám. (kuš, ted jsem si políl kapučínem myš) Autem do BV valím, protože jako vždy nestíhám. Potom cesta vlakem je v poho. Přestupuje se jen jednou, což jde.
Vystupujeme v šest hodin na nádraží Ostrava-Svinov. Moc pěkně spravené nádraží. První, co mi vadí je vzduch. Je to jak kdyby ještě topili uhlím, příšerný smog. Po získání jízdenek na tramvaj a užitečných informací se vydáváme na zastávku. Katastrofa. Mám chut se otočit, sednou na první vlak, který jede pryč. Prostředí místa Svinov-mosty je děsný! U university jsme asi za 25minut. Docela pěkné prostředí, stromy, keře….silný protiklad. Sednem si do hlavní hlavy, potom si udělám průzkum po škole. To čekání je nekonečné. Začíná mi to až v devět. Celou dobu čekám v hlavní hale, do mojí určené učebny jdu až za deset minut devět. Ta je už narvaná k prasknutí. Sedám si hned na kraj do první řady. Dávám se do řeči vedle mmne sedícím týpkem. Říká že už dva roky na banu chodí, ale na jinou fakultu a ted přechází. Prý včil ta strojárna bude maso. Tak se ho ptám jestli třeba je je těžší než ne VUT, okamžitě říká, že VUT je kurva drsnější. Na to mu odpovím, že bych stejně radši na VUT. Zachvěli na to přichází Radim a hned začíná to kvůli čemu jsme tam všichni přišli. ženská cosi vysvětluje o ISIC kartě, že nás bez ní nevemou a cosi kdesi. Stejně jsem to blbě pochopil. Pak ná m všem řeknou že jsme všichni přijatí a že si nás budou postupně asi po 6-7 lidech volat. Docela prdel, Radim šel mezi první mi a já se zas bavím s tím vedle sedícím. Mezi tím došel ke katedře nějaký maník a po něm hned nějaká holka. Obá asi pěkní truhlíci, jak poznamenal vedle sedící. Ten pakoš ještě nebyl volaný a už tam šaškoval s čím si co neměl s sebou a ta holka ještě víc ťáplá. Baba do ní valila at si spočítá průměr z maturitních známek a napíše ho do kopie víza. Shodou okolností seděla hned za mnou. Holka fak asi mě la dost, ale ne rozumu, protože valila tej ženském že si ty průměr nemože spočítat, když nemá karkulačku, pak se ptala aj mě jestli já nemám kalkulátor. n to jsem jí odpověděl at mi řekne její známky a já ji průměr hodím z hlavy. Fakt jsem z ní měl dost. Až jsem přišel na řadu já, postrčili mi papír abych se podepsal. Vzal jsem tužku, čmrkl podpis a šel i s tužkou pryč. Asi za 20sekund se začala baba vztekat na celou aulu, kdo zas vzal tu tužku. Tak jsem ji šel pokorně vrátit se smíchem v zádech od přítomných v aule. Příště tu tužku dostanu! :-DD
Po cestě pryč, se smíšenými pocity, protože vůbec na mě nezapůsobila TUO Ostrava nějak pozitivně, jsem vzal čekající babičku a jeli jsme jakože do centra Ostravy.
…..blablablabla…… (tady jsem chtěl ještě napsat nějaký moje osobní pocity z ostravy a lidí, kteří tam žijí, ale nějak se mi moc nechce to líčit).
Vysedáme na zastávce Stodolní. Tož když už su po prvý v tom městě horníků, tak se chcu projít po proslulé Stodolní ulicu, ne? Potom míříme na Masarykovo náměstí. Postupně s babčou zjišťujmeže v té Ostrvě davají lišky dobrou noc. Tady nic néní! Nakonec vlezu do muzea s tím, že bych se rád podíval na město ze shora. Tam mi moc ochotné slečny(opravdu ochotné slečny, nemyslím to ironicky) vysvětlí, že jejich věžka není veřejnosti přístupná, že mám jít na radnici. Pohotově jim předložím moji mapu na stůl, ať mi ukáží, kde to je. J Rardnice má opravdu věž vysokou, ochoz je ve výšce 85m nad zemí,. Na hoře to máme i s průvodcem, což se velmi hodilo. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí o Ostravě. Opravdu si myslím, že tolik, kolik ani samotni běžní ostravaci neznaji.(poslední tři slova čti krátce). Z věže se vydáváme na nadrží a tradá domů……
-------
Pozn.
Tak jsem rád, že jsem tento článek konečně dopsal, dal mi opravdu časově zabrat. Konec jsem zkrátil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bins bins | Web | 18. června 2015 v 19:44 | Reagovat

rychlá pujcka online klatovy :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama