Konečně DIGI !

19. dubna 2006 v 20:02 | Vork |  K téma.....
Po hodně, moc moc moc dlouhé době jsem si konečně koupil digitální foták! První nutkání koupit si digi foták snad byly už někdy před dvěmi lety. Tentkrát dostával velké sympatie NIKON COOL PIX 2200 potom po nějakých slevách jsem dost dlouho váhal s 3200.

Od tohoto fotáku mne odradil formát videi, .mov nepovažuji za moc dobrý formát. Pak jsme uvažovali s bratrem, že si koupíme na půl něco lepšího, třeba zrcadlovku. Přemýšleli jsme o Olympusech, ale tam jsme to vzdali kvůli pamětové kartě. XD karty jsou asi jedny z nejdražších používaných karet na trhu. Na řadu přišel CANON A75. Mně osobně se na tomto fotáku nelíbil objektiv, s porovnáním s jinými optickými členy na konkurenčních fotácích. Dnes vím, že takové mé uvažování bylo hodně hloupé. V té době si náš strýc koupil Canona A85 s výklopnou obrazovkou. Pak na podzim se bratr už taky naštval s tím, že nebude už na nic čekat a kopil si v akci foťák Canon A75 za 5999kc. Foták to je opravdu dobrý. Já jsem měl v té době hlavu plnou motorky a lezení, tak už jsem se o digitál moc nezajímal, když se něco nutně potřeboval, pújčil jsem si, za vydatného odporu a keců bratrův fotáček. Od začátku letošního roku jsem zas o tom dost silně začal uvažovat. Motorku už mám , věci na lezení taky(krom dlouhého lana), nutkání "vyhodit" peníze zas za něco jinýho bylo znovu zde.
Před měsícem přišel nějaký reklamní leták s Canonem A510 za už nevím kolik přesně, ale bylo to kolem 5. Tuto nabítku jsem propásl, něž jsem přišel do obchodu bylo po akci, nebo po fotácích... . Minulý pátek přišel opět zase reklamní letáček od stejné společnosti, tetokrát s nabítkou Canon A520 za 5290 kc. Nyní jsem si řekl, že už na nic nebudu čekat!
Tento foták stál před rokem kolem 8 tisíc, v brzké době už nebude nikde k mání, příjde stejný typ, který bude o 3 tausendy dražší a zas budu čekat další rok než spadne cena. Důvod proč právě tento typ a značku. Jeden je, že asi canony mají nejmenší šum snad ze všech fotáků(můj pocit), nejlíp ostřené fotky(opět můj pocit), další z hlavních důvodů je zaznamenávání videosekvencí ve formátu .avi.
K této akční nabítce byl i dalekohled 7x50. Nevěřil jsem, že to bude nějaký kvalitní výrobek, ale říkal jsem si, že praktická použitelnost snad nějaká bude. No nebyl jsem daleko od pravdy, použitelný je, ale kvalita obrazu v levém okuláru pokulhává za zobrazováním obrazu v pravem okulárů. Konec konců, výhodou binokuláru je jeho pogumované tělo.
Zpět k fotaku. První věc, která mě nemile překvapila, už přímo v obchodě, je průměr objektivu. Velikost je o dost menší než u předchůcu A75 A85... . Přesto jsem ho kopil, ono u kompaktů se nedájí moc čekat velké průměry vstupní čočky a do budoucna(horizont asi 5 a více let) si možná pořídím nějaků tu zrcadlovku. S fotákem jsem zatím spokojený, fotím si tu celý odpoledne, kvalita fotek se mi zdá dost dobrá, jsem spokojný.
Dárek v podobě dalekohledu (omluvte bordel na mím stole :-) )

pohled ze předu

pohled ze zadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama