Dyje stále stoupá, Nové mlýny odpouští, fotky

30. března 2006 v 19:58 | Vork |  K téma.....
Včera jsem se byl podívat na stavidlech Nových mlýnů. V břeclavě už byla hladina řeky Dyje pěkně vysoko, možná nejvýš, co jsem kdy jsem viděl. Odpoledne jsem přijel ze školy, sluníčko krásně svítilo, rozhodl jsem se provětrat výfuky na mojí Máše. Cíle byl jasný, stavidla.

Cestou jsem se stavil v Rakvicích u Pavla- ve dvou se to lépe táhne.
Hned u mostu vidíme jak hladina je vysoko, pilíře mostu nesjou skoro vidět. Objíždíme zábrany s argumenrem, že závora není zákaz vjedzu, značka tam není. Zastavujem přímo u výpustě. Hukot jak svině, půl metrové vlny. Vyběhnem nahoru na hráz. K mému údivu je na hladuïně ještě led, kolem břehu je také a pěkně tlustý, jedna kra míří přímo k vratů. Její náraz je silný. Klečím na betonovém rantlu, pode mnou se valí voda, říkám si, tam spadnout a vyplavu až někdy v létě.
Sběhnem dolů ke strojům a jedem po hrázy k Milovicím. Led je všude kolem, hážem na něj velké kameny, musí mít alespon 20cm.
Dnes jsem byl znovu na stavidlech, tento krát jsem si vzal i foták a zátěž do tandemu(bráchu).
První čeho si všímám je, že hladina ještě stoupla a davy lidí obléhají místní šotolinovou cestu.
Led je pryč, i co byl na kraji břehu.
Pro fotky klikni zde
Původně měli být fotky přímo tady, jenže server blog.cz je tak posraně pomalý, že jsem radši fotky umístnil někam jinam, tady by byly možná až na Velikonoce a tolik času já nemám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bojíte se povodní?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama