Vysvědčení a hnusný pivo

31. ledna 2006 v 17:18 | Vork
Letos se vysvědčení nedá nazvat vysvědčením, ale pouze papírem, na kterém jsou známky. Nevím jestli je to ze zákonem dané, nevydávat na pololetí originální uřední list, nebo je to jen rozmar naší školy, ale i tak mi to připadá jako neúcta k známkám a půlročnímu snažení. Jisté je jedno, známky a něm jsou většinou úřadně pravdivé pravdivé.Říkám většinou, protože jednou se mi stalo, že mi vytiskli úplně jiné hodnoty zámek.
Jak už to bývá, po vysvědčení se chodí někam do hospy zapít to pivkem, nebo něčím jiným. Před školou se nás sešlo 2/3 třídy a nemohlo se dohodnout, kterou knaipu obsadit. Po cestě někteří odpadly(nebo ztratili), takže nás zbylo jen devět. Cesty osudu nás zaváli do kavárny. Měl jsem náladu vcelku v pohodě, jen to pivko mi ji zkazilo, což se mi snad ještě nikdy nestalo. Tak hnusné pivo jsem ještě letos nepil a ani nedopil! Což se mi taky ještě nikdy nestalo, že bych nedopil objednané a mnou samotným zaplacené pivo! Kdyby by mi někdo tvrdil, že pochutina, na kterou se těšíte, a která pak nedosáhne očekávaných kvalit, vám může zkazit náladu, nevěřil bych mu! Po jedné vypité čtvrtině jsem zaplatil, beze slov a valil na vlak. Stejně tam začínala být nuda, půlka se trhla na karty k vedlejšímu stolu a druhá polovina kolela očima po okolí. Nepříjemnou chut zlatavého, obvykle velmi dobrého moku, jsem cítil ještě hodinu po posledním loku. Alespon ted jsem si spravil chuť výborným archivním červeným vínem s chutí po černém rybízu a višních, směs andré a zweiglu, fakt hodně dobré.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaspacho Gaspacho | Web | 1. února 2006 v 20:51 | Reagovat

No jelikož sem byl mezi těmi co se trhli ke kartám tak si nemůžu stěžovat. Navíc pivo bylo celkem nadprůměr a asi si měl smůlu... Jelikož si dostal jako poslední tak to asi byl konec bečky...no ale kdo ví...ostatním celkem šmakovalo. Jinak lokál se nemoh vybrat lepší:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama